INFORMÁCIÓ:
Kiadó: KÖNYVMOLYKÉPZŐ KIADÓ KFT.
Oldalak száma: 416
Borító: PUHATÁBLÁS, RAGASZTÓKÖTÖTT
Súly: 432 g
ISBN: 9789633997932
Nyelv: MAGYAR
Kiadás éve: 2016
Sorozat: A VÉGZET EREKLYÉI
Fordító: Kamper Gergely
SZERINTEM: Kellemes meglepetés ért, ugyanis az erős kezdés után Cassandra Clare erős folytatást írt A Végzet Ereklyéi-sorozatban, azaz a Hamuváros is pont ugyan olyan gyorsan olvastatja magát, mint a Csontváros. Véletlen? Aligha!
Na jó, tulajdonképpen valamilyen szinten mégis mondható átvezető kötetnek is, habár tényleg sokkal izgalmasabb, mint általánosságban a második részek: a Hamuváros leginkább arra koncentrál, hogy felkészítse az olvasót és a szereplőket a harmadik rész cselekményére, ezt pedig évődéssel és humorral teszi meg a szerző.
Egy másik bokszot egy vérfarkaspár foglalt el. Nyers bárányhúst ettek, és arról beszélgettek, ki győzne, ha Dumbledore a Harry Potter-könyvekből és Magnus Bane megküzdenének egymással.A Harry Potter utalás pedig zene füleimnek, ugyanis helyenként a sorozat nagy egészét nézve (általában nem szoktam bejegyzés írása előtt tovább haladni egy-egy sorozattal, de itt mégis megtettem) erősen emlékeztet J. K. Rowling köteteire, néhol a Twilight is eszembe jutott, de azért egyik sem zavaróan.
– Tuti, hogy Dumbledore győzne – jelentette ki az első. – Neki ott van az a dögös gyilkos átok.
A másik lükantróp epés megjegyzéssel vágott vissza. – Viszont Dumbledore igazából nem is létezik.
– Szerintem Magnus Bane sem létezik – mordult föl az első vérfarkas. – Te találkoztál vele valaha?
– Isabelle szerint a Tündérek Udvarának Királynője találkozni szeretne velünk.
– Hát persze – bólintott Magnus. – Madonna meg táncosnak hív a következő turnéjára.
Alec bambán nézett a boszorkánymesterre. – Ki az a Madonna?
A Hamuváros egyébként azért tetszett, mert ha csak egy icipicit is megül a történet, mégis azt éreztem, hogy valami nagyobb felé fog kifutni, és egy pillanatig sem kételkedtem, hogy nekem folytatnom kellene. Jace mondhatni számüzetését értem a megül alatt, de tulajdonképpen ez is erősen csak nézőpont kérdése, hiszen nyilván én is kíváncsi voltam arra, hogy mi a helyzet az apa-dologgal. Nehéz ügy amúgy sorozat nem első kötetéről írni úgy, hogy spoilermentes legyen.
A Hamuvárosban is nagyon szerettem a humort, ami elengedhetetlen kelléke a szórakoztató irodalomnak, na meg annak, hogy az olvasó megkedvelje a karaktereket. No de ha már kedvelés: a fejlődésük érződik, és ez is egy hatalmas plusz pont nálam, hogy nem rekednek meg.
👉 még több könyves kontentet Instagramon és Facebookon találsz, ha pedig a mindennapjaimra vagy kíváncsi, van egy személyes Instám és egy YouTube-csatornám is!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése