Mi folyik ebben az idilli kisvárosban, és mi a 008-as alany - Kali - emberfeletti képességeinek titka? Az első Stranger Things-regény, a Gyanakvó elmék a sorozat mitológiájának alapjaihoz visz el minket, ahol minden elkezdődött.
INFORMÁCIÓ:
Kiadó: CARTAPHILUS KIADÓI KFT.
Oldalak száma: 368
Borító: FÜLES, KARTONÁLT
Súly: 394 g
ISBN: 9789632666723
Nyelv: MAGYAR
Kiadás éve: 2019
Fordító: Stier Ágnes
SZERINTEM: A nagy sikerü Stranger Things sorozatot szerintem senkinek sem kell bemutatni: vagy rajongó vagy, vagy biztosan hallottál már róla. Na de mi történt Hawkinsban majd' 15 évvel a sorozat kezdete előtt, és hogyan születik Eleven/Tizenegy? Ezekre a kérdésekre ad választ a Gyanakvó elmék.
Bevallom, a könyv miatt néztem végig a sorozatot, mert először arra kerestem választ, hogy vajon ha előbb olvasnám, aztán nézném, úgy is érthető-e, és határozott nem válaszokkal nem találkoztam, viszont mindenki azt javasolta, hogy először nézzem meg az első két évadot, úgy lesz élvezetes a kötet – neked is ezt javaslom, ha nem láttad volna még esetleg. Na meg azért is, mert nem véletlen akkora a hype körülötte, amekkora.
A Gyanakvó elmék 1969-be repít vissza Hawkinsba, ahol több fiatalt is behálóz egy rejtélyes kísérlet, többek között Terry Ives is a résztvevők közé kerül, aki megismerkedik a labor falain belül Kalival, azaz Nyolcassal. A történet ennél bonyolultabb, a regény igen nagy hangsúlyt fektet Terry történetére, nem mellesleg pedig az alakuló barátságoknak is tanúi lehet az olvasó.
Ez eddig remekül hangzik, hiszen ki ne lenne kíváncsi Eleven történetére – Terry Ives az édesanyja –, bár amennyire jó érzéssel vettem a kezembe a kötetet, akkorát csalódtam. Mert előzménytörténetnek előzménytörténet, de inkább csak a hangulaton van a hangsúly – és dr. Martin Brenneren, aki itt válik igazán "főgonosszá" –, igazi pluszinformációval nem szolgál a könyv, csak azokkal, amiket a sorozatból is ismerhet a néző/olvasó. Icipici pluszt jelent mindösszesen, hatalmas wow-élményre ne számítson senki, aki esetleg azért olvasná, hogy többet megtudjon arról a bandáról, akiket a sorozatban is láthatunk.
Pont emiatt vagyok csalódott, hiszen kicsit másképp képzeltem el a Gyanakvó elméket, s noha tudtam, hogy más lesz, mint a sorozat, a szereplőket pedig maximum közvetve ismerhetjük, mégis valami többre, szebbre, jobbra vártam. Annak viszont örülök, hogy a kor hangulatát a szerző is képes megteremteni, ami annak a korosztálynak, aki a Stranger Things-univerzumra rá van kattanva egészen biztosan a múlt, és nincs róla semmilyen tapasztalatunk, ráadásul ha valamit tökélyre vitt a szerző, akkor az a labor misztikuma, és annak bemutatása, hogy hogyan működnek ott a dolgok, Brenner jóságos álarca mögött pedig valójában mi is rejtőzik.
Maga a könyvsorozat pedig szuper ötlet, ugyanis ha jól értelmezem, akkor a második kötetet már más írja, és egy hatalmasat ugrunk az időben 1984-be, nem mellesleg pedig Jim Hopper is szerepel majd benne. Igen, őt egy olyan bejegyzésből sem tudtam kihagyni, amihez nem sok köze van, avagy felejtsd el Steve Harringtont, és csorgasd a nyálad Jim Hopperre 😍
A Gyanakvó elméket a legeslegnagyobb Stranger Things-rajongóknak ajánlom, illetve azoknak, akik nem bánják ha érdemi információt nem sokat kapnak, de mégis gyógyír a várakozás sebeire két évad között az, ha egyáltalán Hawkinsban barangolhatnak. Ha nem vársz világmegváltást, akkor csalódni sem fogsz, úgy pedig abszolút élvezhető a kötet.
👉 még több könyves kontentet Instagramon és Facebookon találsz, ha pedig a mindennapjaimra vagy kíváncsi, van egy személyes Instám és egy YouTube-csatornám is!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése